niedziela, 7 kwietnia 2013

Połączenie ślizgowe, narożnik wewnętrzny.

 Tak wygląda surowe zakończenie płytowania ścianki działowej z płyt gipsowokartonowych (g/k) na styku ze ścianą masywną. Przed płytowaniem naklejamy taśmę poślizgową na ścianę masywną stycznie do ściennego profila nośnego. Montująć płyty g/k pozostawiamy 5mm szczelinę (ściana - krawędź płyty). W przypadku gdy ścianka jest styczna do wykończonego sufitu tam również przed płytowaniem naklejamy taśmę poślizgową jak i również zachowujemy w/w odstęp krawędzi płyt od sufitu.
Taśma poślizgowa to jednostronnie klejąca folia PCV. Zastosować można też papierową taśmę przekładkową dostępną (na terenie Polski) jedynie w ofercie Knauf.
Jak krok po kroku szpachlować i ostatecznie wykończyć spoinę ślizgową zobaczycie wkrótce na moim kanale Youtube.  Link pojawi się po umieszczeniu filmu.
P.s.
Dlaczego wykonuje się takie połączenie tj. jaki jest sens zostawiania szczeliny by następnie wypełniać ją gipsem? nie lepiej dosunąć płytę do ściany?. Opiszę to, przy okazji tematu o ścianach i sufitach ognioochronnych.
Pozdrawiam
Posted by Picasa

1 komentarz:

  1. Witam serdecznie
    Od dłuższego czasu śledzę Pana wpisy, a zwłaszcza oglądam filmy na You Tube, gdzie udziale Pan cennych wskazówek. Mam pytanie dotyczące taśmy ślizgowej. Na jednym z filmów widać ładnie jak przed przykręceniem profilu UD przykleił Pan kawałki folii paroizolacyjnej, zamontował profil a potem do wystających kawałków foli przykleił resztę paroizolacji (system Isover Vario). Tym sposobem nie musiał Pan kleić paroizolacji do ściany i zostało Panu miejsce na taśmę ślizgową. Ja też stosuję system Vario jednak nie mam zostawionych zakładów folii pod UD i będę ja musiał przylkeić folię do ściany. Jak w takim przypadku mam zamontować taśmę ślizgową? Wiem że powinna być między płytą i ścianą, ale jak dam spoinę z kleju ok 6 mm i zostanie mi po obcięciu jeszcze kawałek paroizolacji to gdzie dać taśmę? Czy stosowanie jej mam tu jeszcze sens?

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam również na G+ link dostępny na YT.